Rybi pedicure’ przepis dla infekcji bakteryjnej

Alan Moses HealthDay ,Aktualności,Spa praktyka-to bardzo niezdrowoAlan Moses HealthDay ,Aktualności,Spa praktyka-to bardzo niezdrowo

nauka raportów.,Nie przegap tego,10 gwiazd, które zmagały się z rakiem skóry,Najlepsze przeciwutleniacze dla Twojej skóry,Zapisz się na nasz newsletter onkologicznej opieki i profilaktyki,Przedstawić,Wpisz Swój Adres E-Mail
Szanujemy twoją prywatność.W czwartek, 17 maja 2012 r. (HealthDay Aktualności) „fish pedicure” w salonach kosmetycznych mogą dostarczać odbiorcom wiele patogenów i bakteryjnych, grupa naukowców ostrzega.

Praktyka odsłaniając nogi żyć słodkowodne ryby, które zjadają martwe lub uszkodzone miejsca skóry, głównie kosmetycznych względów została zakazana w wielu (ale nie wszystkich) państw amerykańskich, ale to podobno modny trend w wielkiej Brytanii.Tyle, że Brytyjscy naukowcy skierowali swoje ostrzeżenia w liście, opublikowanym w czerwcowym wydaniu nowych chorób zakaźnych, publikacje z USA centrów kontroli i prewencji chorób.

Oficjalnie znany jako „ichthyotherapy,”Oficjalnie znany jako "ichthyotherapy,"

procedura zazwyczaj obejmuje przywóz tak zwanych „doctor Fish” Euroazjatyckiego dorzecza rzeki gatunków, znanych jako „Garra rufa.” Ryby umieszcza się w spa z wanną, noga (lub nawet całego ciała) dołącza do nich i karmienie morskich o martwych lub niepotrzebnych skóra zaczyna.

Problem: taka ryba może przyjmować szereg organizmów i chorób, z których niektóre mogą wywołać inwazyjne zakażenia tkanek miękkich, dla ludzi, którzy i wiele z nich są odporne na antybiotyki, zdaniem naukowców z centrum ochrony środowiska, rybołówstwa i akwakultury nauki (CEFAS) w Weymouth.

W liście, CEFAS kierownik zespołu David W. Werner-Jeffries, na które powołuje się w 2011 roku, sondaż, który zaproponował wielkiej Brytanii, obecnie mieszka 279-plus „rybka uratował” z 15,000 20,000 ryb, pochodzących w kraju co tydzień z krajów azjatyckich.

Werner-Jeffries zaznaczył, że w kwietniu 2011 roku, 6,000 ryby importowane z Indonezji do wielkiej Brytanii uratował ryb rannych od wybuchu choroby, spowodowane krwawienie w skrzela, usta i brzuch, co doprowadziło do śmierci prawie wszystkich próbek.

Z kolei naukowcy z wielkiej Brytanii odkryli oznaki infekcji bakteryjnej (spowodowane przez czynnik sprawczy pod nazwą „agalactiae s”) w wątrobie ryb, nerek i śledziony.

Po tym odkryciu, Werner-Jeffries powiedziałPo tym odkryciu, Werner-Jeffries powiedział

że jego drużyna rozegrała pięć rajdów na importowanych partii ryb, która idzie przez lotnisko Heathrow, który ujawnił dalsze objawy zakażenia szereg dodatkowych czynników chorobotwórczych. Wiele z nich okazały się oporne na standardowe antybiotyki, leki tetracykliny, fluorochinolony i aminoglikozydy.

„Na dzień dzisiejszy, istnieje tylko ograniczona liczba raportów pacjentów, którzy, być może, były zainfekowane tym szlakiem ekspozycji,” Werner-Jeffries – czytamy w liście. „Jakkolwiek, nasz nauka podnosi pewne obawy co do tej mierze, w jakiej te ryby, lub ich transportu wody, mógł ukrywać potencjalnych patogenów odzwierzęcych chorób znaczenie kliniczne.”

W szczególności, wysokie ryzyko, twierdzą naukowcy, byli ludźmi już zmaga się z cukrzycą, chorobami wątroby i/lub zaburzeń odporności.Werner-Jeffreys zasugerował, że ośrodki oferujące rybny pedicure korzystanie wolny od wirusów ryby unoszą się w kontrolowanym środowisku.

A. George O ‚ Toole, profesor mikrobiologii i immunologii w szkole medycyny geisel library w Dartmouth w Hanowerze, N. H., dodał jego własnego niepokoju.

„Ja bym się trzymał z daleka od tego doświadczenia” – powiedział. „To chyba niemożliwe  tych ryb. A co do samej wody, nawet jeśli obwiniasz go między pacjentami, te organizmy tworzą pierścienie społeczności biofilmu, przymocowane do powierzchni samych kąpieli. To jak etui do soczewek kontaktowych, że nigdy nie zdezynfekować. Po prostu niszcząc je w dół to nie wystarczy. Jeśli jesteś bardzo odpowiedzialny temat sterylizacji tych kąpieli nie będzie ich zabić, a oni będą ponownie wypełnić kolejną porcję wody. To wszystko to zły pomysł”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *