Skóra tłusta, co można, a czego nie wolno

Jak nie traktuj swojej skóry tłustej jest tak samo ważnei piękno skóry

jak prawidłowo dbać o niego.Sarah Calabro,Z medycznego punktu widzenia rozpatrywane Christine Wilmsen Craig, doktor nauk medycznych,Nie przegap tego,9Gwiazdy Z Bliznami,9 Gwiazdy Z Bliznami,Wszystko O Liposukcji
Wszystko O Liposukcji,Zapisz się do naszego newslettera i piękno skóry

Przedstawić,Wpisz Swój Adres E-Mail
Szanujemy twoją prywatność.Jeśli twoja skóra jest tłusta, możesz być zaniepokojony połysk, tłusta konsystencja, i przełomy. Ale nie winię żywności, które jesz. „Nie ma żadnych danych, aby pokazać, że można produkować więcej ropy, jeśli spożywać rzeczy, które na bazie oleju” – mówi Rebecca Казин, doktor medycyny, profesor dermatologii na uniwersytecie Johna Hopkinsa i dyrektor medyczny centrum kosmetologicznego Johnsa Hopkinsa w Baltimore. „Rzecz w tym, że ludzie, którzy mają tłustą skórę, prawdopodobnie byli urodzeni. Nie jest tak dużo zrobili, aby uzyskać jego i tam nie wiele mogą zrobić, aby temu zapobiec.”

Pielęgnacja Skóry Tłustej DosPielęgnacja Skóry Tłustej Dos

Dobrą wiadomością jest to, istnieje kilka sposobów, aby zarządzania tłustej skóry, specjaliści mówią:Do mycia z kwasem salicylowym. „Środki zawierające kwas salicylowy wnika w pory i pomaga usunąć tłuszcze, które zatykają pory i powodują czarnogłowych” – mówi Leslie Bauman, doktor nauk medycznych, dyrektor telewizji uniwersytetu Miami medycyny i instytut naukowo-badawczy.
Stosowanie retinoidów na noc. Czy istnieje ponad-the-counter lub recepty, смолоподобные produkty zmniejszenie wydobycia ropy naftowej w skórze. „To pomaga zmniejszyć trądzik i może zmniejszyć produkcję sebum” – mówi dr Bowman.
Używać oleju podstawy. Aby nie tworzyć więcej blasku i potencjalnie zatykać porów, upewnij się, że twój fundusz jest безмасляным. Używać różu zamiast formuły kremu z tych samych powodów.
Skorzystaj z bibuły. Mycie twarzy w ciągu dnia może być ciężka, szczególnie dla kobiet, które noszą makijaż. Zamiast tego, dermatolodzy zalecają bibuły. „Można wchłonąć więcej ropy bez mycia, i nie podrażniają skóry” – mówi dr . Ręczniki papierowe mogą być zastąpione w skrajnym przypadku, ale  papier lepiej, ponieważ zawiera niewielką ilość pudru, który wyrównuje kolor skóry.
Pielęgnacja tłustej skóry nie robi,Wiedząc, że nie może być tak samo ważne, jak umiejętność prawidłowo dbać o tłustą cerę. Ekspertów mówić o tym, że należy unikać:

Nie należy używać masło lub mleko detergentówNie należy używać masło lub mleko detergentów

„Te rodzaje czyszczenia niepotrzebnych depozyt lipidy — oleju — na skórze, która może sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej tłuste” – mówi Baumann. Lepiej różdżki z kwasem salicylowym lub środków czyszczących na bazie glikolowego, lub delikatnych detergentów w płynie, takich jak Cetaphil.
Nie nawilżają. Nawet lepiej, niż w poszukiwaniu idealnego безмасляный nawilżający krem, w pełni угробив ten krok. Zamiast tego, użyj balsam lub serum z Anty-starzenia się składników. Baumann zaleca Skinceutical Феруловой CE lub Replenix KF surowicy.
Nie należy polegać na proszki SMA. Większość filtrów przeciwsłonecznych sformułowane w przygotowanie ropy naftowej, co wyglądać i czuć się tłuste, więc dla osób z tłustą skórą, SPF (współczynnik ochrony skóry) proszki kuszące. Ale Baumann ostrzega: „u nich nie brakuje SMA, nawet jeśli tak jest napisane na etykiecie. Aby uzyskać SMA podano na etykiecie, trzeba 15 razy więcej ilość proszku, które zwykle używasz”.
Nie overwash. Tłusta skóra nie jest problemem higieny, dlatego dodatkowe oczyszczanie-to nie jest odpowiedź. „Jeśli masz zbyt wiele do mycia, można pozbawić twojej twarzy olejki eteryczne, które działają jak bariera dla wielu bodźców,”  mówi. „To może doprowadzić do swoją twarz stają się czerwone i wilgotne. Najlepiej myć dwa razy dziennie i używać  papier, kiedy czujesz, błyszczące w ciągu dnia.”
Wiedząc, jak dbać o tłustą cerę. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby utrzymać skórę w najlepszej zdrowia: zdrowa skóra i tak piękna skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *